O specjalności


 

Logopedia

nowa specjalność na kierunku Pedagogika

"Mowa jest zwierciadłem duszy człowieka trzeba o nią dbać"

Specjalności logopedia pozwoli Ci przygotować się do wykonywania zawodu logopedy w zakresie wykrywania, usuwania wad wymowy u dzieci przedszkolnych, szkolnych i u osób dorosłych.

Będziesz przygotowany do studiowania zasad diagnozowania i prowadzenia terapii zaburzeń mowy u dzieci i u osób dorosłych. Będziesz posiadał wiedzę w zakresie doboru technik i metod korekty wad wymowy i terapii zaburzeń mowy.

Tego typu wiedza pozwoli Ci przygotować się  do prowadzenia terapii zaburzeń mowy i korekty wad wymowy oraz wiedzę na temat dysleksji, dysortografii i dysgrafii.

Poza tym będziesz miał wiedzę teoretyczną i praktyczną jak pomóc nauczycielom, rodzicom i pacjentom i jak połączyć terapię z edukacją. Będziesz posiadał wiedzę dotyczącą wyboru systemu edukacji (szkoła specjalna, integracyjna, ogólnodostępna czy nauczanie indywidualne).

Absolwent specjalności logopedia będzie posiadał także umiejętności komunikowania się z osobą z wadami wymowy lub z zaburzeniami mowy, z osobami niepełnosprawnymi z zaburzeniami mowy.

O specjalności

Przedmioty

Możliwości zatrudnienia

Rekrutacja

Kontakt

 
design by : LEMONPIXEL.pl