Radio to pasja - relacja z warsztatów dziennikarstwa radiowego

 

W kameralnym studiu Akademickiej Rozgłośni Jeleniej Góry spotkali się licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze oraz Sebastian Wysoczański – prezenter Muzycznego Radia. Powodem spotkania była wspólna pasja  - Radio. Młodzi ludzie chcieli bowiem poznać szczegóły związane z pracą dziennikarza radiowego.

Podczas kilkugodzinnych warsztatów młodzi radiowcy poznali zasady pracy w studiu, sposoby panowania nad stresem i zasady pracy z mikrofonem. Spotkanie miało charakter warsztatowy, toteż trener zasypywany był rozmaitymi pytaniami dotyczącymi pracy w profesjonalnej rozgłośni czy zasad tworzenia atrakcyjnych audycji radiowych..

Warsztaty prowadził Sebastian Wysoczański, absolwent kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna KPSW w Jeleniej Górze który obecnie jest prezenterem i DJ-em Muzycznego Radia. Pan Sebastian zawsze podkreśla, że praca w Muzycznym Radiu to jego pasja. Dodaje jednocześnie, że istotnym dla niego etapem były studia w KPSW, gdyż tutaj mógł być prezenterem w akademickiej rozgłośni.

 

design by : LEMONPIXEL.pl