Seminarium studenckie w Haus Schlesien

W dniach 10-17 grudnia studenci filologii germańskiej i pedagogiki pod opieką dra Stefana Ludwina przebywali na seminarium studenckim w Ośrodku Kulturalno-Edukacyjnym Haus Schlesien w miejscowości Königswinter.

Do udziału w seminarium zaproszono grupę uczniów z Liceum Ogólnokształcącego nr 3 (tzw. Chemika) w Jeleniej Górze, którymi opiekowała się p. mgr Dorota Kwiatkowska.

Program seminarium obejmował wykłady na temat historii Śląska, spotkanie z jego dawnymi mieszkańcami (z Jeleniej Góry, Dzierżoniowa i Maniowa Wielkiego), wizytę w Muzeum Historii Niemiec w Kolonii i rozgłośni Deutsche Welle w Bonn. Uczestnicy zwiedzili także katedry w Kolonii, Akwizgranie oraz malownicze, otoczone murami obronnymi miasteczko Ahrweiler. Dodatkową atrakcję stanowiły odbywające się w każdym niemieckim mieście jarmarki bożonarodzeniowe.

Seminarium zakończyły prezentacje uczestników w języku niemieckim, poświęcone miejscu Polski w UE, stereotypom polsko-niemieckim, śląskim wynalazcom, pisarzom, myślicielom oraz Śląsku jako krajobrazowi kulturowemu.
dr Stefan Ludwin

 

design by : LEMONPIXEL.pl