WNHIS - GALERIA HUMANKA

Studentka III roku pedagogiki Inga Głuszek prezentuje ilustracje z nutką magii inspirowane bliskością człowieka z naturą
 

"Od małego wykazywałam ponadprzeciętną cierpliwość podczas wykonywania prac plastycznych, przesiadując przy biurku z flamastrami czy kredkami. Z grupą przedszkolną uczęszczałam na zajęcia artystyczne do Młodzieżowego Domu Kultury. Wtedy zwrócono uwagę na moje zdolności. W wieku 6-10 lat brałam udział we wszystkich konkursach plastycznych w naszym regionie, zdobywając kilkadziesiąt nagród i wyróżnień. Wygrałam I i II edycje szkolnego Mam Talent (SP 10) w kategorii rysunku i rękodzieła.

Z marzenia o byciu artystką zrezygnowałam w gimnazjum, skupiając się na nauce przedmiotów przyrodniczych. Przechodząc nastoletni kryzys artystyczny tworzyłam coraz rzadziej i tylko "do szuflady".

Ukończyłam II LO na profilu humanistycznym, a aktualnie studiuję pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną na KPSW w Jeleniej Górze. Snuję plany na przyszłość, by połączyć swoje zdolności plastyczne z pracą nauczyciela i zarażać dzieci radością z tworzenia już od małego. Próbuję swoich sił w ilustrowaniu książek dla dzieci i młodzieży.

Przez wiele lat używałam jedynie ołówków, zwłaszcza w okresie napływu do Polski kultury japońskiej - stylu mangowego. W kolorze i „na poważnie” zaczęłam rysować w 2018 r., decydując, że chcę rozwijać swoją pasję. Aktualnie najczęściej tworzę akwarelami oraz kredkami. Uwielbiam ilustracje fantasy, które nadają pracom nutkę magii. Interesują mnie grafiki z motywem żywiołów, jednocześnie ukazujące bliski kontakt człowieka z naturą".

                                                  Inga Głuszek

                                                    studentka III roku

                                                             pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolne

 

kontakt: ingagluszek09@gmail.com

 

1.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Danych, tj. Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą (KPSW) w Jeleniej Górze, ul. Lwówecka 18, 58-500 Jelenia Góra.
2.Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.
3.Zapoznałam się z treścią klauzuli informacyjnej znajdującą się na stronie internetowej KPSW, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

design by : LEMONPIXEL.pl