Współpraca z Polskim Radiem Opole

Redakcja Radia NaGłos zdobyła nowe doświadczenia.

 

Studenci należący do koła naukowego Radio NaGłos  9 maja poznali Polskie Radio Opole. Zobaczyli,  jak działa duża rozgłośnia posiadająca kilkudziesięcioletnią tradycję. Przywitani zostali przez Zbigniewa Górniaka – dyrektora programowego. Natomiast a rolę przewodnika pełnił Tomasz Turba – szef  działu technicznego. Pokazał radiowcom między innymi  pierwsze nagranie Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, które jest chlubą fonoteki Radia Opole. Studenci zobaczyli także taśmy, na których niegdyś nagrywało się programy radiowe. Obejrzeli siedzibę rozgłośni, infrastrukturę i sprzęt służący do tworzenia programów radiowych.  Młodzi dziennikarze obserwowali pracę poszczególnych działów rozgłośni.

 

Radio Opole istnieje od 65 lat i jest jedyną publiczną rozgłośnią Śląska Opolskiego, jest również najstarsze w województwie opolskim. Radio Opole posiada swoich korespondentów w Brzegu, Krapkowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku, Nysie, Prudniku, Głubczycach, Namysłowie i Strzelcach Opolskich. Nadaje całą dobę w Internecie oraz na falach ultrakrótkich. Stacja oferuje trzy programy - poza programem FM od stycznia 2015 w Internecie oraz w ramach osobnej koncesji od października tego samego roku poprzez DAB+ emitowane jest publicystyczno-informacyjne Radio Opole 2.

 

Na jednym wyjeździe do Opole się nie skończy. Już w lipcu trójka studentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna należący do zespołu redakcyjnego Radia NaGłos rozpoczęła w  Radiu Opole płatne praktyki pilotażowe.

 

 

Radio NaGłos to rozgłośnia akademicka Jeleniej Góry, która powstała w 2011 roku w Wydziale Humanistycznym Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Studenci mogą tu nabywać niezbędne doświadczenia zawodowe. Wśród absolwentów znajduje się między innymi jeden z pracowników jeleniogórskiego Muzycznego Radia.

Oprac. Barbara M. Wyleżoł

design by : LEMONPIXEL.pl