Wyjazd studyjny do Londynu - relacja!!!

W dniach 9-12 grudnia dwudziestoosobowa grupa studentek i studentów filologii angielskiej i germańskiej wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Londynu. Wyjazd miał na celu poszerzenie i uzupełnienie akademickiej wiedzy historycznej i realioznawczej a także rozwinięcie kompetencji językowych i społecznych studentów.

W trakcie intensywnych czterech dni studenci mieli możliwość zobaczenia historycznych zabytków Londynu takich jak Opactwo Westminster, Tower of London, Katedra Świętego Pawła, Big Ben, gmachy Parlamentu, co stanowiło szybką i skuteczna powtórkę z historii Wielkiej Brytanii. Grupa zwiedziła muzea, między innymi, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, Muzeum Wiktorii i Alberta, National Gallery, Portrait Gallery, oraz Muzeum Brytyjskie, które w swoich kolekcjach zawierają eksponaty ważne z punktu widzenia filologów.

W czasie pieszych wędrówek po centrum Londynu przez dzielnice City, Westminster, Camden, czy Southwark studenci mogli zobaczyć takie miejsca jak Piccadilly Circus, Chinatown, Leicester Square, Covent Garden, spróbować lokalnej kuchni, co w multikulturowej metropolii, jaką jest Londyn oznacza jedzenie z całego świata, czy porozmawiać z mieszkańcami mówiącymi bardzo różnorodnymi akcentami języka angielskiego.

design by : LEMONPIXEL.pl