WYKŁADY WE WŁOSZECH!!!

W dniach 19-24 czerwca dr Adam Banaszkiewicz (Wykładowca z Zakładu Dziennikarstwa
i Komunikacji Społecznej) reprezentował Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą  w ramach programu Erasmus plus w Uniwersytecie w Foggi.

 

Uniwersytet w Foggi powstał w sierpniu 1999 roku, a więc jest nieznacznie młodszy od Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej W Jeleniej Górze.. Brak tam wiekowych murów, „oddechu tradycji”, ale za to nowoczesność czyni naukę łatwiejszą i przyjemniejszą. Uczelnia znajduje się w Foggi, w południowo-wschodnich Włoszech (region Apulia, w prowincja Foggia).Kształcenie jest tu zorientowane na lokalne  potrzeby.  Uniwersytet w Foggi składa się z  sześciu wydziałów:  nauk o rolnictwie, żywności i środowisku , ekonomii,  prawa, medycyny klinicznej i eksperymentalnej,  nauk medycznych i chirurgii oraz  nauk humanistycznych, literatury, dziedzictwa kulturowego i pedagogiki. Obecnie kształci się tu 11 tysięcy studentów.

 

Foggia jest urzekającym miastem, położonym w południowej części Italii. Jest to region rolniczy, nie tak rozwinięty, jak ikoniczne miasta północy, które każdy może wymienić,  
W samej Foogi jest dużo pięknych budowli – kościołów, pomników. W mniejszych miejscowościach są uderzające w oczy bielą konstrukcje budowlane – domy, latarnie morskie, wały i przystanie. A przede wszystkim piękne plaże. Wszystko „na wyciągnięcie ręki”. Są również prześliczne wapienne wyspy pokryte białymi skałami. Można wpłynąć do wyżłobionej falami morskimi jaskini, albo przepłynąć pod naturalnym skalnym mostem.

 

Dr Adam Banaszkiewicz poza pełnieniem obowiązków dydaktycznych uczestniczył
w trzeciej edycji wydarzenia International Week, które UoF organizuje w Vieste nad Morzem Adriatyckim. Głównym celem spotkania było przedstawienie dorobku uczelni, które reprezentowali poszczególni uczestnicy i znalezienie możliwych pól współpracy.  To  miał być tylko rutynowy, nudny wyjazd w celach dydaktyczno-naukowych – jeden z wielu - mówi dr A. Banaszkiewicz. A tymczasem była to jedna z najpiękniejszych przygód w moim życiu.
design by : LEMONPIXEL.pl